• ANNOUNCEMENT OF THE WINNERS OF THE INTERNATIONAL COMPETITION BLACK LINE – LINOCUT

• NOČNÉ ČÍTANIE

Vo štvrtok 25. 10. 2018 si prineste karimatku, spací vak a občerstvenie. A hlavne nezabudnite na svoju najobľúbenejšiu knihu! Od 19.00 hod. až do polnoci budeme v učebni č. 109 čítať príbehy, diskutovať o literatúre a spisovateľskom majstrovstve.

• TRIENÁLE PLAGÁTU V TRNAVE

Dňa 21.09.2018 sa triedy II.GMB, III.G a IV.G so svojimi učiteľkami odborných predmetov zúčastnili na X. ročníku výstavy Trienále plagátu v Trnave.

• DUÁL – VÝZVA PRE POLYGRAFOV

Dňa 2.–3.10.2018 sa konalo pracovné stretnutie k systému duálneho vzdelávania. Účastníci stretnutia si vymenili názory a konštatovali, že „duál“ je prospešný ako pre zamestnávateľov tak aj pre žiakov, ktorí sa do neho zapoja. Predstavuje jednu cestu, ako riešiť nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily vo vydavateľsko-tlačiarenskom komplexe.

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• VÝDAJ OBEDA 17.9-5.10.

Oznamujeme Vám, že v čase od 17.9.2018 do 5.10.2018 sa z technických príčin bude variť len jeden obed.

• FOKUS NA OBALY

Zo štatistík združenia výrobcov papiera CEPI jednoznačne vyplýva, že výroba papierov pre obaly medziročne raste cca 4%. Nepochybne ide o oblasť, ktorá má budúcnosť aj pre našich žiakov. My sme boli v Brne opäť pri tom!

• FOTOBRIGÁDA 2018

V dňoch 13.9-15.9.2018 sa uskutočnil na SOŠ polygrafickej 2. ročník Medzinarodnej fotografickej súťaže, FOTO brigáda 2018.Súťaže sa zúčastnilo 5 škôl, ktoré sa postavili proti sebe. Študenti škôl mali za úlohu v priebehu 2 dní  nafotiť fotografie na určené témy. Všetky súťažné fotografie nájdete v školskej glérií PETIT. Je sa na čo pozerať!

• CHCEŠ CHODIŤ NA SOŠP?

Aj Ty môžeš študovať na SOŠ polygrafickej. Počúvaj svoj vnútorný hlas a rozhodni sa! Ešte stále máš na zmenu čas. Čakáme Ťa.

Ozvi sa na skola@polygraficka.sk a povedz nám, že chceš študovať práve u nás!

• VÝDAJ OBEDA 17.9-21.9

Oznamujeme Vám, že v čase od 17.9.2018 do 21.9.2018 sa z technických príčin bude variť len jeden obed.

• ORGANIZÁCIA RODIČOVSKÉHO ZDRUŽENIA

Dňa 19. 9. 2018 sa uskutoční triedne rodičovské združenie podľa nasledovného rozpisu.

• MATURITNÉ VYSVDČENIA

Vysvedčenie o maturitnej skúške si maturanti môžu prevziať v pondelok 17.9.2018 v doobedňajších hodinách u pani sekretárky Kordošovej.

• ODBORNÁ EXKURZIA V NÁRODNEJ BANKE SLOVENSKA

Dňa 10.9.2018 sa triedy IV.GMB a III.TMT pod vedením triednych učiteliek Ing. E. Fialovej a Mgr. G. Kotekovej zúčastnili exkurzie v NBS.Témou workshopu bola finančná gramotnosť a používanie osobných účtov. Študenti pri prednáške používali mobilné telefóny, kde sa ukázala ich zručnosť v ovládaní osobných účtov a v bankovníctve. Za správne riešenia odpovedí boli odmenení vecnými cenami.

• ÚRAD VLÁDY, ĎAKUJEME!

ĎAKUJEMEÚradu vlády SR za podporu pri nákupe vyrezávacieho plotra.Škola sa týmto zariadením priblížila k reálnym výrobným podmienkam porovnateľným u zamestnávateľov. Žiaci našej školy tak majú možnosť učiť sa konštrukciu obalov a súčasne kontrolovať svoje návrhy. Celý proces je doplnený digitálnym tlačovým strojom.

• OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKU 2018/2019 DŇA 3. 9.2018

Otvorenie školského roku pre žiakov I. ročníka sa bude konať o 8.15 hod v školskej jedálni. Nástup žiakov do jedálne je o 8.05 hod. Súčasťou otvorenia školského roku bude aj rozdelenie do jednotlivých tried. Otvorenie školského roku ostatných tried sa uskutoční priamo v triedach.

• TRIEDNICTVO, KMEŇOVÉ UČEBNE V ŠKOLSKOM ROKU 2018/2019

• IDEME! SI PRIPRAVENÝ?

Už v septembri pôjdu naši študenti opäť na Erasmus +.Zúčastnia sa odbornej stáže vo firmách Sloboda, Europrint.

• ÚSTNA FORMA MATURITNEJ SKÚŠKY

Oznamujeme, že ústna forma MS sa bude konať dňa 11.9.2018. Harmonogram bude zverejnený.

Mgr. Henrieta Jakúbková

• UPOZORNENIE: MOBILNÉ TELEFÓNY NA MATEMATIKE A FYZIKE NIE SÚ POVOLENÉ!

Predmetová komisia prírodovedných predmetov upozorňuje žiakov  SOŠ polygrafickej a ich zákonných zástupcov, že od  1.9.2018 nie je možné v predmetoch matematika a fyzika používať namiesto kalkulačiek mobilné telefóny. Dôvodom je používanie aplikácií na výpočet príkladov.

Celý článok

• ŠTUDENTI SPŠG SA STRETLI PO 15 ROKOCH!

Veľmi sa tešíme z takýchto stretnutí a ďakujeme vám za priazeň. Prikladáme video s fotografiami zo stretávky študentov SPŠG v rokoch 1999-2003.

strana:

• Stredná odborná škola polygrafická