• Prevzatie preukazu ISIC

  Žiaci prvého ročníka šk. roka 2018/2019, ktorí splnili všetky požiadavky na vydanie preukazu ISIC/<EURO26, si môžu prísť vyzdvihnúť nový preukaz každý pracovný deň od 21.6.2018 do 4.7.2018 v čase od 8.00 hod do 13.00 hod. (1. posch., dvere č. 107).

  Informujte sa telefonicky na čísle: 02/49209242, či je Váš preukaz vyrobený a pripravený na odovzdanie.

 • ÚČELOVÉ CVIČENIE PRVÉHO A DRUHÉHO ROČNÍKA

  V dňoch 21.5., 25.5. a 28.5.2018 sa študenti 1. a 2. ročníka zúčastnili účelového cvičenia. Každý deň absolvovali túru – prvý deň na Kolibu, druhý deň na Železnú studničku a tretí deň sa presunuli na Peknú cestu.

  Celý článok

 • EXKURZIA DO OSVIENČIMU A TLAČIARNE KUBÍK

  3. a 4. mája 2018 sa 44 žiakov našej školy zúčastnilo exkurzie do Osvienčimu, Krakova a Námestova.Navštívili koncentračný tábor v Osvienčime. V spoločnosti sprievodcov si prezreli múzeum holokaustu, expozície a krematórium a uctili si pamiatku všetkých ľudí, starcov, žien, mužov a detí, ktorí tu v neľudských podmienkach žili a zahynuli. Prezreli si aj Brezinku, ktorá bola súčasťou koncentračného tábora v Osvienčime. Videli zrenovované baraky, v ktorých sa tu žilo, obrovský priestor s komínmi, ktoré tu zostali po barakoch, kuchyňu, toalety a vypočuli si príbehy ľudí, ktorým sa podarilo z tábora úspešne utiecť.

  Celý článok

 • O DIGITÁLNEJ REKLAME

  V pondelok 4. júna 2018 sme sa stretli s kreatívnym riaditeľom digitálnej reklamnej agentúry DIGITASK Romanom Rojom a zároveň sme sa zúčastnili jeho prednášky Digitálna reklama.Zaujala nás myšlienka ,že začať s prácou v tejto oblasti môžeme aj s minimálnymi skúsenosťami. Stačí mať chuť a nápad. Porozprával nám o svojich začiatkoch, keď o práci s reklamnými spotmi nevedel takmer nič. Neustále však rozvíjal svoje kreatívne myslenie a prichádzal s originálnymi nápadmi.

  Celý článok

 • FOTO BRIGÁDA 2018

 • REPREZENTOVALI ŠKOLU

  V budúcnosti aj TY môžeš stáť medzi ocenenými žiakmi školy.V tomto roku to boli stupne víťazov v stolnom tenise a návrh design manuálu pre Print Star

  Celý článok

 • Výsledky prijímacích skúšok

 • PRÍJEMNÝ ANGLICKÝ TÝŽDEŇ

  Počas 21. kalendárneho týždňa, teda počas ústnych maturitných skúšok, šestnásti z nás mali možnosť zúčastniť sa na hodinách pána Grahama Lasta, anglického lektora z Rainbow Club. Bol to skvelý intenzívny konverzačný kurz v anglickom jazyku. Ak by ste sa spýtali hocikoho zo skupiny, odpovedal by, že to bola užitočná skúsenosť v zábavnom prevedení SCHOLA LUDUS.

  Celý článok

 • PRINT STAR 2018

 • ÚSTNE MATURITNÉ SKÚŠKY – HARMONOGRAM

 • EXKURZIA ANGLICKO – ŠKÓTSKO

  Určite ste všetci postrehli, že naša škola opäť zorganizovala poznávací zájazd do Anglicka. Dobrodružná cesta sa začala hneď pri nástupe do autobusu na Bajkalskej ulici.Prešlo niekoľko hodín, kým sme prekročili hranice Belgicka. Prvou zastávkou bol Brusel, ktorý nás privítal aj s krásnym slnečným dňom. Navštívili sme rôzne pamiatky a ochutnali miestne špeciality ako wafle, belgické pralinky a ďalšie pokrmy. Večer sme nakrátko vycestovali do francúzskeho mesta Callais a vstávali sme hneď v skorých ranných hodinách, aby sme stihli trajekt do Anglicka.

  Celý článok

 • VYHODNOTENIE SÚŤAŽE TO SOM JA

  Stredná odborná škola polygrafická vyhlásila a zorganizovala 7. ročník súťaže pre 8. a 9. ročníky základných škôl pod názvom TO SOM JA 2018.Do súťaže sa mohli zapojiť všetky základné školy v Slovenskej republike do 10.apríla 2014,na tému: TO SOM JA.

  Celý článok

 • RAČIANSKY JAHODOVÝ KVET

  Opäť sme sa zapojili do súťaže Račiansky jahodový kvet 2017-2018.Je to literárno-výtvarná súťaž, ktorú každoročne vyhlasuje Miestny odbor Matice slovenskej v Bratislave – Rači a Mestská časť Bratislava Rača. Tento rok sa konal už 22. ročník.

  Celý článok

 • MÚZEUM HOLOKAUSTU V SEREDI – EXKURZIA

  V pondelok 16. apríla sa triedy III.GMA a III.GMT zúčastnili exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi. V rámci exkurzie sme mali možnosť nahliadnuť do života N. Fürsta, ktorý prežil hrozné podmienky pracovného koncentračného tábora v Seredi, so sprievodom si prezrieť expozíciu múzea vytvorenú na počesť desaťtisícov zavraždených Slovákov a vypočuť si prednášku o histórii holokaustu na našom území. O pár hodín neskôr sme sa autobusom vrátili ku škole, ponaučení a o niečo múdrejší.

  Celý článok

 • Najkrajší kalendár Slovenska 2018

 • VEĽKÝ ÚSPECH NAŠICH STOLNÝCH TENISTOV

  Dňa 6.apríla sa konal v stolnotenisovej hale v Rači medzinárodný turnaj „WORLD TABBLETENNIS FOR ALL DAY 6 APRIL“ v stolnom tenise chlapcov a dievčat pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.Na turnaji sa zúčastnilo 24 chlapcov z 12 škôl a 16 dievčat z 8 škôl. V súťaži dievčat sa stretli vo finále sestry Horvatové, z ktorých zvíťazila Sabrina nad Sandrou. Prvé miesto obsadila staršia zo sestier Sabrina z triedy II.TMT a druhá skončila Sandra z I.TMT. V súťaži chlapcov vo finále podľahol víťazovi Samo Horváth z II.GMA a odsadil tak druhé miesto, Peter Valo z III.GMB skončil na treťom mieste.

  Celý článok

 • SÚŤAŽ O NAJLEPŠIE LOGO PRE CESTOVNÚ KANCELÁRIU

  Na začiatku druhého polroka sa žiaci 2.GMA a 2.GMB pod vedením Mgr. Aleny Šofránkovej, zúčastnili súťaže o najlepšie logo pre novozačínajúcu cestovnú kanceláriu Max Travel. Majiteľka novozaloženej cestovnej agentúry oslovila našich žiakov s myšlienkou súťaže v tvorbe loga cestovky.

  Celý článok

 • POZVÁNKA NA PRIJÍMACIE SKÚŠKY

 • MATURITY? PROFESIONÁLNE? JASNÉ!

  O tom, že praktická maturitná skúška nie sú len dva dni úmornej práce, sme sa tento rok presvedčili sami. „Dvojdňovka“ sa zmenila na výzvu, ktorá trvala takmer pol roka. Viac by o tom vedeli povedať naši dvaja žiaci, Matúš Drien a Patrik Štefík, ktorí si minulý týždeň obhajovali svoje projekty pred maturitnou komisiou.

  Celý článok

strana:

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola polygrafická
  Račianska 190, 835 26 Bratislava 35

  www.polygraficka.sk

 • +421 2 49209220

Fotogaléria