• ČÍTAŤ V NOCI? ÁNO!

• Vo štvrtok 25. 10. 2018 sa v škole uskutočnilo Nočné čítanie. Učitelia pripravili pre žiakov učebňu na prenocovanie a k tomu aj bohaté občerstvenie v podobe chlebíčkov. Atmosféra bola skvelá.

Žiaci si priniesli svoju obľúbenú knihu a tešili sa, že sa o ňu môžu podeliť so všetkými zúčastnenými. Čitateľ mal pripravené kreslo, kde prečítal svoju obľúbenú pasáž.

• OKRESNÉ KOLO VO FLORBALE DIEVČAT

• Dňa 25.októbra 2018 sa uskutočnilo okresné kolo vo florbale žiačok stredných škôl. V tejto súťaži mala zastúpenie aj naša škola.

Mladé polygrafky si svoje florbalové zručnosti otestovali v troch stretnutiach. V prvom zápase nastúpili naše študentky proti študentkám zo SOŠ masmediálnych a informačných štúdií, v druhom zápase proti OA Račianska a posledný zápas zohrali s neskoršími víťazkami – dievčatami z Gymnázia na Českej. Hoci dievčatá urputne bojovali, nakoniec obsadili čestné štvrté miesto.

• TVOJA ŠANCA – TLAČIAR A KNIHÁR

• Dňa 8. a 9. novembra 2019 sa v Litomyšli konalo zasadnutie Zväzu polygrafie na Slovensku a Svazu polygrafických podnikatelu Českej republiky. Spoločné rokovanie zamestnávateľov konštatovalo nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily na trhu práce, a to konkrétne na pozícii operátor ofsetovej tlače a operátor knihárskych technológií. Žiaci majú možnosť vstúpiť do systému duálneho vzdelávania a zamestnávatelia sú pripravení so žiakmi podpísať zmluvu.

• NÁVŠTEVA BIBLIOTÉKY

• Aj tento rok sa podarilo žiakom našej školy čo-to sa dozvedieť o nových knihách, ktoré by mohli využiť pri štúdiu, ale aj vo svojom osobnom živote. Kým minulý rok sme si v Inchebe vypočuli prednášku o Božene Slančíkovej-Timrave,  8.11.2018 sme sa dozvedeli, aké boli dôležité osmičky v dejinách Slovákov.

• HALLOWEEN – FOTOGALÉRIA

• Ráno bola škola zvláštne tichá. Všade po stenách boli povešané príšery. Možno to boli zabudnutí študenti, ktorí trávili noc v škole.

Program bol skvelý a zábavný. Masky sa prechádzali po chodbách a kto chcel, nechal sa odfotiť. Nechýbali ani Kreatívne dielne, kde si žiaci prvých ročníkov vyrobili vlastný ručný papier a vyskúšali umeleckú grafickú techniku tlače z hĺbky, suchú ihlu.Tak takto to chodí na SOŠ polygrafickej.

• ANGLICKÝ TÝŽDEŇ SO SKVELÝM LEKTOROM

• Bol to nezabudnuteľný týždeň angličtiny s Mr. Grahamom Lastom, „native speaker-om“ od 15.10 do 19.10.2018. Žiaci IV.GMT a IV.G mali príležitosť učiť sa pomocou rôznych konverzačných metód, ktoré podporovali premýšľanie, pružné reakcie a rozvíjali slovnú zásobu. Intenzívna príprava aj doma sa nevylučovala, ba spočiatku bola nevyhnutná.

• FUTSAL – OKRESNÉ KOLO

• Dňa 9.10. 2018 sa chlapčenský výber našich študentov zúčastnil prvej športovej akcie v tomto školskom roku. Konkrétne sa konala súťaž v okresnom kole vo futsale. Súťaž sa odohrala na SOŠ HS a S na Pántoch 9. Systém turnaja bol neúprosný, nakoľko sa do súťaže prihlásilo veľa škôl. O úspechu, či neúspechu sa teda rozhodovalo iba v jednom hranom zápase.

• OBCHODOVANIE S ĽUĎMI – PREDNÁŠKA

• Dňa 25.9.2018 sa žiaci 3. ročníka zhromaždili v aule školy, aby si vypočuli o novodobom otrokárstve, a to z úst na to najpovolanejších – prednášajúcou totiž bola kpt. JUDr. Patrícia Sikelová z Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III.