• KURZ NA OCHRANU ŽIVOTA A ZDRAVIA PRE 3. ROČNÍK, ÚČELOVÉ CVIČENIE PRE 1. A 2. ROČNÍK

• V turnusoch 5.9.2018 – 7.9.2017 11.9.2018 – 13.9.2018 sa študenti 3. ročníka zúčastnili Kurzu na ochranu života a zdravia. Bol rozdelený do troch dní a žiaci počas neho absolvovali túry na Kolibu, Železnú studienku a Peknú cestu. Získali nové informácie z oblasti zdravotníctva so zameraním na prvú pomoc v rôznych situáciách, s ktorými sa môžu stretnúť v bežnom živote. Spoznávali prírodu prostredníctvom vyskytujúcich sa rastlín a živočíchov v regióne a hodnotili aj negatívny vplyv človeka na prírodu.

• NÁVŠTEVA VEĽTRHU VYSOKÝCH ŠKÔL AKADÉMIA & VAPAC

• V utorok 9.10.2018 sa vybraní žiaci štvrtých tried zúčastnili 22. veľtrhu vysokých škôl AKADÉMIA & VAPAC, ktorý sa konal v Národnom tenisovom centre. Výstavy sa zúčastnilo množstvo vysokých škôl zo Slovenska aj zo zahraničia. Študenti mali možnosť spýtať sa zástupcov VŠ na podmienky prijatia na štúdium aj na možnosti uplatnenia na trhu práce. Poniektorí z našich študentov využili aj možnosť poradne, v ktorej si dali otestovať svoje študijné predpoklady.

• ZENIT – ŠKOLSKÉ KOLO SÚŤAŽE

• Študenti sa dňa 17.10.2018 účastnili školského kola Zenit v kategóriách WebDeveloper a Grafik. Výsledné práce  bude hodnotiť zložená komisia.Víťaz postúpi do krajského kola, kde sa bude uchádzať o ďalší postup. Súťažiacim držíme palce.

• DNI ŽUPNÝCH ŠKÔL

• Bratislavský samosprávny kraj tentokrát organizoval Dni župných škôl aj mimo Bratislavy, mohlo sa na nich tak zúčastniť omnoho viac ľudí. Naša škola bola pri tom. Výstav stredných škôl sa zúčastnila vo všetkých mestách v samosprávnom kraji, kde sa akcia konala – v Bratislave, v Pezinku, v Senci a zúčastní sa aj v Malackách.

• DOD NA SOŠ POLYGRAFICKEJ

• Dňa 16.10.2018 sa v priestoroch SOŠ polygrafickej konal Deň otvorených dverí. Návštevníkom a možným budúcim študentom boli ukázané priestory školy. Žiaci základných škôl mali možnosť prísť do styku s pedagógmi strednej školy.

Zúčastnilo sa 133 žiakov základných škôl.Ďalšie DOD sa bude konať vo februári 2019. Tešíme sa na Vás!

• NOČNÉ ČÍTANIE

• Vo štvrtok 25. 10. 2018 si prineste karimatku, spací vak a občerstvenie. A hlavne nezabudnite na svoju najobľúbenejšiu knihu! Od 19.00 hod. až do polnoci budeme v učebni č. 109 čítať príbehy, diskutovať o literatúre a spisovateľskom majstrovstve.

• DUÁL – VÝZVA PRE POLYGRAFOV

• Dňa 2.–3.10.2018 sa konalo pracovné stretnutie k systému duálneho vzdelávania. Účastníci stretnutia si vymenili názory a konštatovali, že „duál“ je prospešný ako pre zamestnávateľov tak aj pre žiakov, ktorí sa do neho zapoja. Predstavuje jednu cestu, ako riešiť nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily vo vydavateľsko-tlačiarenskom komplexe.